Основним видом діяльності школярів є гра. Робота з конструктором ЛЕГО дозволяє молодшим школярам у формі пізнавальної гри дізнатися багато важливих ідей і розвинути необхідні в подальшому житті навички. Відбувається знайомство з навколишнім світом за допомогою гри та творчості.
Завдяки цій технології:
- дитина користується тільки виразними засобами (інтонацією) без міміки і пантоміміки;
- атмосфера майбутнього інсценування або відтворення завдань породжує в учасників потужні стимули, викликає у них сильні відчуття, пов'язані з детальним обмірковуванням образів героїв, яких їм треба змоделювати, озвучити (зіграти);
- завдяки LEGO на заняттях створюється атмосфера, в якій діти відчувають себе господарями, творцями;
- саме конструювання перетворює персонаж з абстракції в реальність і дає можливість дитині уявити собі героя як живого;
- активізується словниковий запас дитини, розвивається творчість дітей, формуються навички діалогічного мовлення;
- на етапі роботи з конструювання моделей діти вчаться працювати у групі з 2-4 чол, дає позитивні результати: вони вчаться спілкуватися, бути терпимими один до одного і до невдач товариша, частіше приходити на допомогу один одному;
- у процесі конструювання та інсценізації діти переживають події ще раз;
- створюється атмосфера змагання.
Отже, використання LEGO на заняттях своїм змістом, формою організації та результативністю сприяє формуванню вміння аналізувати, порівнювати, зіставляти, виділяючи характерні особливості героїв, подій і т. д., що впливає на розвиток уваги, спостережливості, пам'яті, просторових уявлень, уяви.
Добре організована робота з конструктором LEGO має великий виховний потенціал: допомагає виробляти певні якості особистості – посидючість, терпіння, взаємоповагу, охайність.
Все це разом узяте і дозволяє активізувати мислення, формувати стійкий інтерес до організованості.
В результаті аналізу формується самооцінка й усвідомлення оцінки себе іншими людьми (рефлексія).
Завдяки використанню конструктора LEGO на заняттях, діти стають активними учасниками заняття, усвідомленими стають знання учнів, більш надійними навички.